Wyspa Eubea

Wyspa Eubea to kolejna z najpiękniejszych a jednocześnie największych wysp greckich. Jest ona również znana i chętnie odwiedzana przez turystów jak dwie poprzednie a mianowicie wyspa Rodos czy Wyspa Santorini. Eubea jest to wyspa o przepięknym krajobrazie i niesamowicie ciekawej historii, a to za sprawą licznych wiosek umieszczonych na tej wyspie. Są to interesujące i tradycyjne wioski, które warto odwiedzić, aby poznać historie i tradycje wyspy Eubea. Położono ona jest na Morzu Egejskim i otacza ja Zatoka Egejska.

Jest to malownicze miejsce z bogata roślinnością współgrającą z czystą, błękitna wodą. Najpiękniejsze miejsce wyspy to północna część Eubei, w której można spotkać barwna roślinność, bujne drzewa, a także ogrody pełne różnokolorowych kwiatów. Ogrody te otaczają zazwyczaj domy znajdujące się na w tej części wyspy, a cała porośnięta jest różną roślinnością. Także zieleni tu na pewno nie brakuje. Jest to zatem idealne miejsce do wypoczynku i forma spędzenia dni urlopu i wolnego czasu.

Atrakcją turystyczną tego miejsca jest także ogród oliwny. Możemy zasmakować tam różnego rodzaju oliwek, które są nadziewane i Eubea słynnie właśnie z nich. Stamtąd eksportowane są one na niemal cały świat. Na wyspie Eubea nie da się nudzić. Można tu odwiedzić liczne muzea, dobrze zjeść w miejscowych restauracjach i gospodach, nacieszyć oczy widokiem wieży weneckiej, skamieniałego lasu Kerasia czy wioski Koulouro.