Kwatery prywatne w Grecji to tańsze rozwiązanie niż pobyt w hotelu

Grecja kojarzy się większości turystów z ciepłem, spokojem, licznymi atrakcjami turystycznymi, które sprawiają, że jest to przepiękny, urokliwy kraj. Jednak w Grecji znajduje się znacznie więcej atrakcji niż plaże i zabytki. To sprawia, że co roku ten położony na południu Europy kraj odwiedza wiele osób, z których najwięcej jest narodowości angielskiej, irlandzkiej i niemieckiej.

Wielu twierdzi, że Grecja najładniej prezentuje się wiosną. Nie jest to przypadkowe twierdzenie. Zgodnie z mitologicznym przekazem to właśnie wtedy Demeter, bogini urodzaju, wraca z pobytu pod ziemią - u Hadesa. Cała przyroda się wtedy raduje: kwiaty kwitną, wszędzie unosi się piękny zapach, ptaki ćwierkają. Nie jest już zimno ani zbyt gorąco - jest przyjemnie, w sam raz.

Inni wolą odwiedzać Grecję latem, gdy odbywa się tutaj wiele festiwali muzycznych. Wówczas kwitnie tutaj życie towarzyskie. Tawerny i kafejki są czynne do późnych godzin, a po miastach roznoszą się dźwięki buzuki. Podczas takich dionizyjskich biesiad pije się restinę, czyli napój porównywalny do boskiej (pitej przez bogów Olimpu) ambrozji.

Bez względu na porę wizyty trzeba znaleźć odpowiedni nocleg. Pod względem cen w hotelach Hellada nie należy do tanich miejsc wypoczynku, dlatego poleca się kwatery prywatne w Grecji, które można zamówić poprzez biuro podróży wraz z tanim lotem.