Słodkości greckie, czyli propozycje kulinarne na słodko.

Istotnie człowiek zdaje

Grecja to kraj, który słynie z wielu przysmaków. Przepyszne oliwki, tradycyjny ser feta, zdrowa oliwa z oliwek i greckie wino to specjały, którym niewielu z nas potrafi się oprzeć. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że Grecja słynie również z wyrobu znakomitych słodyczy. Słodkości greckie nie są w naszym kraju zbyt popularne, są za to trudno dostępne, ale mimo tych trudności warto włożyć nieco wysiłku w ich zakup. Przyjemność, jaką nam zapewnią z pewnością jest tego warto.

Cenisz bakalie, postarać

Wśród wielu słodyczy, które oferuje nam kuchnia grecka na szczególną uwagę zasługuje chałwa, często uzupełniana dodatkiem migdałów lub orzechów. Jest bardzo słodka, ale mimo tego znajduje wielu zagorzałych miłośników. Jeśli lubisz bakalie, warto spróbować także greckiego miodu z orzechami. W towarzystwie gęstego greckiego jogurtu smakuje wprost wyśmienicie. Na szczególną uwagę zasługuję też tradycyjne greckie słodycze wytwarzane z owoców. Może to być na przykład owocowa galaretka w pudrze, ale również same suszone owoce - figi lub daktyle. To propozycja dla osób, które lubią się zdrowo odżywiać.

Są nadzwyczaj słodkie lepkie

Jeśli nie liczysz kalorii, warto sięgnąć po Melomakarona, czyli tradycyjne greckie ciasteczka. Są bardzo słodkie i lepkie, dlatego najlepiej spożywać je w towarzystwie herbaty lub gorzkiej kawy. Jeśli lubisz słodkości, z pewnością zasmakujesz też w greckim kajmaku. To kolejny przysmak na tyle słodki, że nie da się go zjeść w zbyt dużej ilości na raz, zresztą spory dodatek cukru to dość charakterystyczna cecha większości słodyczy sprzedawanych w Grecji.