Grecja - kraj pełen tajemnic i niezwykłej przeszłości

Grecja jest najchętniej i najliczniej odwiedzanym przez turystów krajem w Europie. Nie ma się co temu dziwić, gdyż niemal nieustannie piękna pogoda, błękitne morze, bajeczne plaże oraz mnóstwo zabytków sprawia, że spragnieni słońca i wypoczynku turyści przybywają do Grecji ze wszystkich zakątków Europy i nie tylko. Pamiętajmy, że Grecja podobnie jak słoneczna Italia to kolebka europejskiej cywilizacji. W kraju tak bogatym w doświadczenia przeszłości i historię, niemal każdy kamień, każda zabytkowa budowla czy każda stara droga jest w stanie przenieść nas w przeszłość.

W Grecji można znaleźć niezliczoną ilość zabytków i starożytnych pozostałości, które do dziś zachowały tamtego ducha igrzysk, walk o dominację nad starożytnym światem i słodki smak boskiej ambrozji. To przecież tutaj wznosi się i ginie w chmurach starożytny, przepastny i przez wieki nieosiągalny Olimp, który do dziś, w świecie nowoczesnych technologii i epoce, w której wszystko jest dla człowieka dostępne, budzi respekt i przenosi w świat mitologicznej zadumy.

Grecja to połączenie pięknej baśni i równie pięknej rzeczywistości, której czysty i złoty piasek plaż zachęca do leniuchowania, wypoczynku i wygrzewania się na słońcu, a niezwykle czyste, błękitne i ciepłe czyste morze zachęca do kąpieli. Ponadto niezwykle mistyczna, tajemnicza i zachwycająca atmosfera antycznej architektury i sztuki kusi swą wspaniałością, niespotykaną oryginalnością i tajemnicą. Poznajmy nieco bliżej ten niesamowity kraj i miejsca, które warto odwiedzić.