Może się przydać - garść „przydatnych” informacji

Polacy wyjeżdżający do Grecji na wakacje, nie dłuższe niż trzy miesiące, nie mają obowiązku wizowego. Należy jednak posiadać minimum 25 euro na każdy dzień pobytu w Grecji. Ponadto, jeżeli planujemy podczas wakacji w tym kraju prowadzić samochód, powinniśmy wyposażyć się w międzynarodowe prawo jazdy przetłumaczone na język grecki.

Wakacje w Grecji na pewno nie zrujnują naszego rodzinnego budżetu. Ceny porównywalne są do cen, obowiązujących w innych państwach turystycznych. Nocleg, w zależności od hotelu, kosztuje od 25 do nawet 200 euro. Za litr greckiego wina wydamy średnio 6,20 euro a przeciętny bilet do muzeum to wydatek około 6 - 7 euro.

Należy pamiętać również o tym, by przestawić swój zegarek, bowiem czas w Grecji wyprzedza o jedną godzinę czas obowiązujący w naszym kraju.

Na terenie Grecji kontynentalnej nie trzeba się obawiać picia nieprzegotowanej wody, gdyż jest ona czysta i praktycznie gotowa do konsumpcji. Grecja należy do krajów raczej bezpiecznych, więc nie ma przesłanek do tego, by odczuwać tam strach.

Warto pamiętać, by odwiedzając klasztory w tym kraju odpowiednio się ubrać. W większości wypadkach nie będzie akceptowany strój plażowy ani zbyt krótka spódnica.

W greckich miastach turystycznych można znaleźć biura Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej, w których uzyskamy bezpłatne informacje turystyczne, jak również informacje o odjazdach pociągów, autobusów czy promów.

Grecja to bardzo przyjazny kraj dla turystów. Zapewnia im wszechstronną opiekę oraz miłą atmosferę. Każdy, kto choć raz był w Grecji, na pewno z tym twierdzeniem się zgodzi i poleci wszystkim, by pojechali i przekonali się o tym sami. Kraj ten oferuje bardzo wiele atrakcji, które z pewnością podczas jednego pobytu nie sposób będzie wszystkich obejrzeć. Ponadto każdy zakątek Grecji jest charakterystyczny czymś innym, więc warto zdecydować się na dokładne „zbadanie” całego kraju. Na pewno nie będziemy żałować, ponieważ za każdym razem Grecja zaskoczy nas nowymi wrażeniami.